Dziś będzie m.in. o przegapionych urodzinach, niezbyt domyślnym facecie, wujkach śmieszkach i docenieniu w pracy.

Wysyp memów po wyczynie Lewandowskiego - rekord pobity!

75 913
437   115
Zrobił to! Robert Lewandowski rzutem na taśmę, w samej końcówce ostatniego spotkania sezonu z FC Augsburg strzelił 41. bramkę, ustanawiając nowy rekord Bundesligi. Jak na to historyczne wydarzenie zareagowali internauci?

Patrząc na sam wynik meczu po pierwszej połowie (4:0) można było niemal z pewnością szukać Lewandowskiego wśród strzelców bramek.... A tu taki psikus!

Wydawało się, jakby wszyscy mieli w tym meczu strzelić, tylko nie Lewy

Bramki drużyny z Augsburga bronił inny Polak, Rafał Gikiewicz, który zapowiadał przed meczem, że da z siebie wszystko, aby wybronić strzały Lewego

I trzeba mu to przyznać, że słowa dotrzymał

To było wręcz antypolskie!

Chociaż wpuścił 5 bramek w tym meczu, nie można powiedzieć, że bronił źle...

...przynajmniej kiedy przy piłce był Robert Lewandowski

Ten dwoił się i troił, żeby trafić do siatki, ale Gikiewicz bronił jego strzały jak zaczarowany

Koledzy z drużyny robili co mogli, aby pomóc Lewemu w pobiciu rekordu

Do końca spotkania pozostawało już niewiele czasu, Bayern wygrywał 4:2 i wydawało się nienaturalne, że przy takim wyniku wśród strzelców nie pojawiło się jeszcze nazwisko Lewandowskiego

Niektórzy bardzo liczyli na taki obrót sprawy - były piłkarz Dietmar Hamann, znany już z uszczypliwości względem Lewandowskiego, apelował przed meczem, aby Polak z szacunku do Gerda Muellera odpuścił sobie granie w tym meczu

Gdy nadeszła ostatnia minuta meczu, a Lewandowski nadal był bez gola, Niemiec zapewne był już w dobrym humorze

I wtedy wydarzyło się coś, na co czekało wielu Polaków

Lewandowski dopadł do piłki po tym, jak Gikiewicz odbił strzał Leroya Sane, kiwnął rzucającego się jeszcze ofiarnie bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki

Przykro nam, panie Hamann! (OK, tak naprawdę to nie jest nam przykro)