Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Co się stało z aktorami "Kompanii braci"

114 393  
339   29  
Od premiery "Kompanii braci" minęło 12 lat i wielu nadal zalicza go do czołówki ekranizacji historii wojennych. Większość aktorów tam grających była wtedy zupełnie nieznana, również dlatego, że część z nich było Anglikami. Co teraz robią odtwórcy głównych ról? W jakich filmach możemy ich zobaczyć?

Damian Lewis (mjr Winters)


Major (zaczynał od porucznika) Dick Winters był nieformalnym, a później formalnym, przywódcą kompanii E. Był najważniejszą postacią w całym serialu. Zagranie tej roli tak naprawdę rozpoczęło karierę Lewisa.



W tej chwili możemy go oglądać w kolejnym sezonie popularnego serialu 'Homeland", w którym wciela się w byłego żołnierza Nicholasa Brody.

David Schwimmer (por. Sobel)


Schwimmer już w momencie emisji serialu był znany szerszej publiczności, chociażby ze swojej roli w przebojowym serialu "Przyjaciele". Wielu kwestionowało ten wybór, wątpiąc czy aktor "na stałe" przypisany do ról komediowych będzie w stanie zagrać aroganckiego i wyniosłego porucznika Sobela.



"Przyjaciele" skończyli się w 2004 i od tego czasu Schwimmer bardzo rozważnie dobiera role, których się podejmuje, jak widać wystarcza mu to, co zarobił (i nadal zarabia) na "Przyjaciołach".  Ciekawszym filmem, w którym mogliśmy go spotkać jest "Madagaskar", w którym podkładał głos żyrafie Melmanowi (w wersji anglojęzycznej).

Ron Livingston (kpt. Nixon)


Wiele osób mogło go kojarzyć wcześniej z "Życia biurowego" i ze "Swingersów", ale dopiero tutaj ujawnił swój talent aktora do filmów poważnych.



Od czasu zakończenia BoB regularnie pojawia się w serialach i filmach, chociażby w "Seksie w mieście" czy "Zakazanym imperium".

Donnie Wahlberg (st. sierż. Lipton)


Każdy kto ma 30+ lat powinien go kojarzyć z występów popularnego w latach 80. zespołu New Kids on the Block, ale dopiero rola w Kompanii przetarła mu szlak do prawdziwego kina.



Od tamtej pory zagrał wiele ważnych ról w serialach telewizyjnych i filmach kinowych, chociażby w "Zaprzysiężonych" czy w serii filmów "Piła".

Michael Cudlitz (st. sierż. Randleman)


Przed wystąpieniem w Kompanii Cudlitz już był znany na ekranie. Gościnnie występował w wielu serialach ("Beverly Hills 90210", "Pan Złota Rączka", "Ostry dyżur" czy "Ich pięcioro") oraz grał w kilku filmach (np. "Negocjator").



Ostatnio grał w serialu policyjnym TNT "Gliniarze z Southland", niestety w tym roku, w czasie trwania piątego sezonu, produkcja serialu została wstrzymana.

Neal McDonough (por. Compton)


Kolejny aktor z doświadczeniem filmowym, serialowym i w podkładaniu głosu ("Aaahh!!! Prawdziwe potwory", "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze"), w Kompanii wcielił się w byłą gwiazdę akademickiej ligi footballowej Bucka Comptona, który po wojnie oskarżał Sirhana Sirhana - zabójcę Roberta Kennedy'ego.



Po zakończeniu prac nad Kompanią nadal regularnie pracował na planach filmowych, mogliśmy go oglądać między innymi w "Justified: Bez przebaczenia", "RED 2" czy "Captain America: Pierwsze Starcie".

Scott Grimes (sierż. Malarkey)


Grimes również już wcześniej występował przed kamerą. Regularnie pojawiał się w serialu "Ich pięcioro", grał również w "Karmazynowym przypływie" i "Mystery, Alaska".



Po BoB na stałe zagościł w serialu "Ostry dyżur", a aktualnie podkłada głos Steve'a Smitha w "Amerykańskim Tacie".

Frank John Hughes (st. sierż. Guarnere)


Zanim zagrał Guarnere, mogliśmy go oglądać w "Bad Boys" czy w "Wydziale Zabójstw Baltimore".



Po 2001 roku nadal stale pracuje przed kamerą, zagrał między innymi w "Złap mnie, jeśli potrafisz", pojawił się w "Detektywie Monku" i podkładał głos w grze Call of Duty 2. W sezonach 7-8 serialu "24 godziny" zagrał Dyrektora Homeland Security Tima Woodsa.

Dexter Fletcher (st. sierż. Martin)


Fletcher zagrał sierżanta Martina, który przez cały szlak bojowy Kompanii przeszedł bez żadnego zadraśnięcia, a po wojnie został multimilionerem. Przed tą rolą miał długą historię występów przed obiektywem, jeszcze jako dziecko zagrał w "Dobrym długim piątku", później chociażby w "Porachunkach".



Od zakończenia serialu kontynuuje karierę aktora, pojawił się w "Trzech Muszkieterach", "Doom", a także w "Kick-Ass".

Shane Taylor (tech. Roe)


Wcześniej pojawił się w kilku serialach, ale rola "Doca" była największym jego osiągnięciem.



I można powiedzieć, że najważniejszym osiągnięciem pozostała. Pojawił się jeszcze w "Bomberze", zagrał w kilku serialach, ale nie było to nic istotnego. Teraz może się to zmienić, gdyż do zeszłego roku grał jedną z głównych ról w serialu "Kontra: Zemsta".

Rick Gomez (tech. Luz)


Dla niego również "Kompania Braci" była trampoliną do większej kariery, przed tym serialem nie odnotował znaczących sukcesów kinowych.



Później jego kariera dostała kopa, wystąpił w "Sin City: Miasto Grzechu", "Transformersach", pojawiał się w niezliczonych serialach i podkładał głos w serii gier Call of Duty.

Matthew Leitch (st. sierż. Talbert)


Występując w BoB był właściwie nowy w tej branży, wcześniej wystąpił jedynie w dwóch serialach.



Po Kompanii zagrał kilka pomniejszych ról w filmach i serialach, spostrzegawcza osoba mogła go wypatrzeć w jednej ze scen "Mrocznego rycerza, pojawia się również w "Kontra: Operacja Świt".

Nicholas Aaron (st. szer. Wynn)


"Kompania Braci" była początkiem jego ścieżki zawodowej aktora.



Później zagrał u boku Wesleya Snipesa w "Antidotum", pojawił się w wielu serialach, a ostatnio można go było oglądać w jednym z odcinków "O krok od śmierci" kanału Discovery.

Peter Youngblood Hills (st. sierż. Powers)


Przed BoBem pojawił się w kilku tytułach, ale trudno go nazwać zawodowym aktorem.



I tak już zostało. Pojawił się jeszcze w kilku filmach ("Najlepsi z Najlepszych") i od 2006 roku słuch w branży o nim zaginął.

Philip Barantini (sierż. Sisk)


Przed rolą Siska pojawił się jedynie w dwóch angielskich serialach.



Później regularnie pojawiał się w serialach i filmach, głównie produkcji brytyjskiej.

James Madio (tech. Perconte)


Już jako dziecko wystąpił w jednym z odcinków serialu "Doogie Howser", później pojawiał się w wielu filmach i serialach ("Przypadkowy bohater", "Prawo i bezprawie").



Po zakończeniu Kompanii jego kariera aktorska prężnie się rozwijała, zagrał w wielu serialach, między innymi w "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze", "CSI: Miami". Podkładał też głos w "Rybkach z ferajny" i serii gier Call of Duty.

Doug Allen (sierż. Alton More)


Przed rolą sierżanta pojawiał się głównie w angielskich serialach.



Praktycznie wszystkie kolejne występy ograniczyły się do filmów i seriali angielskich. Gościnnie pojawił się w "Sherlocku".

Rick Warden (por. Welsh)


Przed rolą Welsha był już doświadczonym aktorem z występami w wielu serialach i filmach na koncie. Zagrał między innymi w filmowej adaptacji książki Andy'ego McNaba - "Bravo Two Zero".



Od tamtego czasu stale pojawia się w serialach angielskich i sporadycznie w filmach.

Michael Fassbender (sierż. Christenson)


Przed Kompanią aktor pojawił się zaledwie w jednym serialu, więc można powiedzieć, że rola Christensona otworzyła mu bramę do kariery.



Po roku 2011 zagrał w dziesiątkach seriali i filmów, pojawił się w "300", "Bękartach wojny", "X-Men: Pierwsza Klasa", "Prometeuszu". Już wiadomo, że w najbliższych latach będzie można go oglądać w "X-Men: Days of Future Past", "Prometeuszu 2" i "Assassin's Creed".

James McAvoy (szer. Miller)


Jako szeregowy Miller pojawił się jedynie w jednym odcinku Kompanii. Wcześniej występował w serialach i filmach telewizyjnych.



Później kontynuował karierę aktora głównie serialowego, sporadycznie pojawiającego się w filmach. W 2008 roku wystąpił u boku Angeliny Jolie w "Ściganych", później jeszcze otrzymał rolę między innymi w "X-Men: Pierwsza klasa".

Tom Hardy (szer. Janovec)


Nikomu wcześniej nieznany aktor. Rola Janovca (pojawił się w dwóch odcinkach) była jego pierwszym występem w branży i okazało się, że przepustką do wielkiej kariery.



Wystąpił w tak wielu znanych filmach, że trudno wymienić wszystkie - "Helikopter w ogniu", "Star Trek: Nemesis", "Maria Antonina", "Incepcja", no i oczywiście "Mroczny rycerz powstaje".

Simon Pegg (st. sierż. Evans)


Wcześniej był już świetnie znany brytyjskiej publiczności z występu w wielu serialach komediowych.



Po BoB kontynuował pracę przy serialach, stworzył stałą parę z drugim brytyjskim aktorem - Nickiem Frostem, z którym pojawił się w "Wysypie żywych trupów" czy "Hot Fuzz - Ostre psy". Zagrał też w "Mission: Impossible III" i w nowym wydaniu serialu "Star Trek".

Stephen Graham (sierż. Ranney)


Kolejny brytyjski aktor, który zaczynał występy w serialach, a następnie przeniósł się do kina ("Przekręt").



Po "Kompanii Braci" jego kariera nabrała rozpędu i zaczął występować w kilku tytułach rocznie. Mogliśmy go oglądać w "Gangach Nowego Jorku", "Wrogach publicznych", "Piratach z Karaibów: Na nieznanych wodach" czy ostatnio w roli Ala Capone w serialu "Zakazane imperium".

Jimmy Fallon (st. por. Rice)


Fallon zagrał jedynie krótki epizod w odcinku, w którym "Kompania Braci" przyjechała walczyć pod Bastogne. Wcześniej był znany widzom Saturday Night Live.



Obecnie prowadzi autorski program "Late Night With Jimmy Fallon" w telewizji NBC. Niedawno oficjalnie ogłoszono, że w 2014 roku zastąpi Jaya Leno w The Tonight Show.



I kto by pomyślał, że jankeskich żołnierzy tak świetnie zagrali angielscy aktorzy.

Oglądany: 114393x | Komentarzy: 29 | Okejek: 339 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało