Szukaj Pokaż menu

Halloweenowy kostium dla chorego chłopca

107 308  
1204   9  
Rodzice chorego, niepełnosprawnego dziecka postanowili stanąć na głowie, żeby sprawić dla swojego synka halloweenowy kostium. Dużym wyzwaniem był wózek inwalidzki, przy pomocy którego poruszało się dziecko, ale pomysł na który wpadli sprawia, że sami dalibyśmy mu cukierka...

Kliknij i zobacz więcej!

Piracki list w butelce?

89 260  
682   8  
Czy spacerując po plaży nie zdarzyło wam się kiedyś marzyć o tym, aby znaleźć list w butelce, najlepiej z mapą do skarbu?! Pewien spacerowicz z San Francisco znalazł butelkę, w której była zapisana kartka. Sądząc po opakowaniu to mógł to być list wysłany w akcji desperacji przez rozbitka z bezludnej wyspy. Co było na kartce?

01

10 faktów z życia niektórych zwierząt

124 923  
615   24  
Biorąc pod uwagę ilość artykułów o zwierzętach zamieszczanych na joe, można dojść do wniosku, że wiemy o nich już wszystko i nic nie jest w stanie nas zadziwić. A jednak...

1. Wije mogą zagazować

Niektóre północnoamerykańskie wije używają do obrony silnie toksycznego cyjanowodoru, który wydzielają przez pory na ciele. Dlatego należy zawsze myć ręce po kontakcie z tymi stworzeniami.

2. Na socjalu


Gąsienica modraszka arion wytwarza specjalny zapach, który wabi mrówki z gatunku wścieklicy. Te, biorąc ją za swoją larwę, zanoszą gąsienicę do mrowiska i karmią aż do momentu, kiedy przekształci się w motyla.

3. Ciąża albo śmierć


W okresie godowym organizm samic tchórzy wytwarza duże ilości estrogenu, a jego podwyższony poziom doprowadza po pewnym czasie do niedokrwistości aplastycznej. Mówiąc prościej, jeśli samica nie zaciąży, dojdzie do niewydolności szpiku kostnego i śmiertelnie niskiej produkcji komórek krwi.

4. Morscy rozpustnicy



Podobnie jak ludzie, delfiny oddają się cielesnym uciechom głównie dla przyjemności. Samo zbliżenie nie trwa długo, ale ssaki te mogą powtórzyć je kilka razy w krótkich odstępach czasu. Delfiny oprócz tego, że w spółkowaniu nie ograniczają się tylko do swojego gatunku (wtedy rodzą się hybrydy), potrafią przejawić zainteresowanie innymi zwierzętami, także człowiekiem...

5. W ciągłym ruchu


Wbrew powszechnej opinii kolibry mają nogi, ale bardzo słabo rozwinięte. Niezbyt im to przeszkadza, ponieważ i tak nie chodzą – ogromną część swojego życia spędzają w locie.

6. Zabijając dźwiękiem


Krewetki z rodziny Alpheidae używają do polowania głośnego dźwięku swoich szczypiec. Przy uderzeniu powstaje bąbel z ciśnieniem, który zabija przepływającą w pobliżu rybę. Przy jego pęknięciu wyzwolona zostaje temperatura równa tej na powierzchni słońca.

7. Zwierzęcy pas cnoty


Samce niektórych gatunków pawianów, myszy, szczurów, wiewiórek, pszczół i skorpionów wytwarzają specjalny „korek”, który uniemożliwia samicom kopulowanie z innymi samcami. Ma to zastosowanie np. ulu, gdzie mogą się trafić tysiące samców chcących bzyknąć królową.

8. Usłyszeć na własne płuca


Panamskie złote żaby nie mają zewnętrznych uszu – do odbierania dźwięków wykorzystują płuca, które kierują odebrane sygnały do błony bębenkowej. W podobny sposób słyszą ryby. Dzięki wewnętrznemu ciśnieniu powietrza żaby nie muszą słyszeć własnych odgłosów.

9. Gotuj z ośmiornicą


Ośmiornice łapią pokarm za pomocą przyssawek na mackach, po czym przyciągają je do otworu gębowego. Wydobywająca się z niego trująca sekrecja poraża i częściowo przegotowuje zdobycz.

10. Świński orgazm


Tak, to prawda. Orgazm świni trwa 30 minut. Jednak zanim zaczniecie jej zazdrościć, pomyślcie kto prędzej czy później i tak trafi na stół.
615
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Piracki list w butelce?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 15 najdziwniejszych rzeczy, jakie barmani usłyszeli w pracy
Przejdź do artykułu Brutalna prawda o kotach
Przejdź do artykułu Perfidny trolling komputerowy
Przejdź do artykułu Dobroć jeszcze istnieje!
Przejdź do artykułu Liczniki i kokpity w samochodach, które wyprzedziły swoje czasy
Przejdź do artykułu Najpopularniejsze mity ze świata zwierząt
Przejdź do artykułu Faktopedia – Wyjątkowe wkładki do butów
Przejdź do artykułu Demotywatory XXVI
Przejdź do artykułu Smutna historia z dobrym zakończeniem

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą